Бронювання та придбання авіаквитків
Пошук авіаквитків
Попереднє бронювання авіаквитків
Як купити авіаквитки онлайн
Як формується ціна авіаквитка
Як купити дешеві авіаквитки
Переваги придбання авіаквитків онлайн
Акції та знижки
Компенсація
5 євро за квиток до Лондона - ціна від компанії Ryanair, і це не разовий розпродаж, а періодична акція. Конкуренція на ринку авіаперевезень досягла шаленого рівня і лоукости готові віддавати квитки на найближчі рейси всього за кілька євро. У 2018 рік послугами авіаперевізників скористались близько 3,6 млрд осіб (кожен другий мешканець планети). Рекордна кількість рейсів була зафіксована 29 червня 2018 року. За добу здійснили переліт 202 157 повітряних суден і 19 тисяч літаків одночасно перебували у повітрі.
Пошук авіаквитків
Сайти-агрегатори допомагають знайти, забронювати і придбати найдешевші авіаквитки. Туристичні ресурси пропонують додаткові можливості: купити квитки на автобус або поїзд, забронювати трансфер, знайти і забронювати готель, підібрати екскурсію.
При виборі часу вильоту, більшість пасажирів орієнтуються на вартість:
-
42% обирають час, коли ціна найнижча;
-
14% літають вранці;
-
12% надають перевагу нічним перельотам;
-
10% обирають денні рейси;
-
2% літають увечері;
-
20% не звертають увагу на час вильоту.
Найпопулярніші дні для перельотів - середа та понеділок, рідше пасажири літають у суботу.
Популярні напрямки, за якими здійснюється пошук у будь-яку пору року: чартер Даламан, Барселона, Париж, Тбілісі, Лісабон, Шарм-ель-Шейх.
У морський сезон, українці шукають квитки на чартери з Харкова, Львова та Києва в Тіват, Шарм-ель-Шейх, Варну, Бургас, Корфу, Родос, Хургаду, Салоніки, Іракліон, Анталію.
Попереднє бронювання авіаквитків
Для пошуку і бронювання квитків введіть в форму пошуку міста (аеропорти) вильоту та прильоту, дату поїздки, кількість пасажирів:
Вкажіть клас обслуговування, порівняйте ціни та умови, оберіть підхожий варіант. Система перенаправить на сторінку бронювання.
При бронюванні авіаквитків вкажіть:
-
прізвище та ім'я пасажира латинськими літерами (як у закордонному паспорті);
-
дату народження;
-
стать;
-
громадянство;
-
дані закордонного паспорта (номер);
-
електронну пошту та номер телефону.
Ознайомтеся з умовами авіакомпанії та забронюйте квиток. Після підтвердження отримаєте номер бронювання.
Як купити авіаквиток онлайн
Після бронювання на e-mail пасажира надійде лист з інформацією про квиток і термін дії броні (встановлюється кожною компанією індивідуально). Оплатити замовлення можна за допомогою платіжної картки Visa або MasterCard. Після оплати квиток буде надіслано на електронну пошту пасажира. Його необхідно роздрукувати та пред'явити співробітникам аеропорту разом з паспортом. Деякі авіакомпанії дозволяють не друкувати квиток, достатньо завантажити його в смартфон.
У разі готівкового розрахунку система надасть інформацію, де можна оплатити квиток. Для сплати необхідні паспорт і номер бронювання.
Як формується ціна авіаквитка?
Фактори, які впливають на вартість авіаквитка:
-
Тариф. Встановлюється авіалініями - буває спеціальним, конфіденційним та ін. Завчасне придбання квитка дозволяє заощадити на цьому пункті.
-
Збори. Сума залежить від маршруту та авіаліній. Збори можуть встановлюватись аеропортом, міською владою або державою.
-
Клас перельоту. Чим комфортніше переліт, тим вища ціна авіаквитків.
-
Сезонність. У високий сезон на сайтах компаній розміщені найдорожчі квитки.
-
Курс валют. Оплата квитка проводиться в національній валюті в момент придбання квитка, а не в процесі бронювання. Важливо не потрапити на підвищення курсу валют.
Як купити дешеві авіаквитки
-
Раннє бронювання. Дешеві квитки на внутрішні рейси можна купити за 50-60 днів до вильоту. На міжнародні рейси за 5-6 місяців. Якщо пасажир не прив'язаний до певної дати і має можливість перенести виліт на 2-3 дні, можна додатково заощадити до 30% вартості.
-
Купівля в останній момент. Підійде тим, хто готовий вилетіти вже через кілька годин. Іноді за 1-2 дні до вильоту авіакомпанії продають квитки зі знижкою до 80%, якщо рейс неукомплектований.
-
Нічні рейси. У денний час переліт завжди дорожче, але вночі складніше дістатися громадським транспортом з аеропорту в місто і навпаки.
-
Сезонність. Новий рік, Різдво, канікули у школярів, період відпусток - час, коли попит на квитки підвищений. Плануйте перельоти в низький сезон - дорога, житло і послуги обійдуться дешевше.
-
Літати з ручною поклажею. Бюджетні авіалінії пропонують дешеві авіаквитки, оскільки в них не включена вартість багажу. У регулярних авіаліній теж є знижені тарифи за проїзд без багажу. Подорож з ручною поклажею від 5 до 7 кг (в залежності від вимог перевізника), знизить вартість перельоту.
-
Переліт в будні дні. Найдешевші дні для перельотів з понеділка по четвер. Для бронювання квитків підходить будь-який день, крім п'ятниці. Вигідні пропозиції зазвичай закінчуються до кінця тижня.
-
Перевіряйте ціну квитка на одного пасажира. Іноді купити 4 квитки окремо дешевше, ніж брати відразу 4.
-
Вибір місця. Не переплачуйте за вибір місця в літаку. На стійці реєстрації подавайте документи разом і попросіть посадити вас поруч.
Додатково заощадити на квитках допомагають бонусні програми від авіаперевізників та участь у дисконт клубах.
Переваги придбання авіаквитків онлайн
Вартість електронного авіаквитка нижча, аніж паперового - перша причина, чому онлайн варіант краще. І ще 5 переваг:
-
Вся інформація на одному екрані. Система показує всі можливі варіанти рейсів в заданому напрямку на необхідні дати. Пасажир відразу бачить ціну, умови авіакомпанії, включений у вартість квитка багаж. Бронювання і оплата здійснюються в будь-який час.
-
Економія. Завчасне планування поїздки дозволить заощадити до 40% на всіх етапах організації.
-
Оперативність. Купівля авіаквитка онлайн займає до 10 хвилин.
-
Максимум пропозицій. На деякі рейси авіаквиток можна придбати тільки в інтернеті. Іноді квитки на чартерні рейси доступні лише на сайтах туроператора.
-
Турбота про близьких. Забронювати та купити авіаквиток можна не тільки для себе, але і для іншої людини. Квиток достатньо відправити на e-mail пасажира.
Акції та знижки на авіаквитки
Щоб не пропустити вигідні пропозиції від авіакомпаній:
-
Підпишіться на розсилку і сторінки компанії в соціальних мережах. Багато розпродажів проходять в лютому-березні і жовтні-листопаді. У "чорну п'ятницю" і "кіберпонеділок" авіакомпанії також роздають знижки номіналом до 80%.
-
Ознайомтеся з умовами авіакомпанії. Деякі з них пропонують знижки дітям, пенсіонерам та студентам.
-
Зареєструйтеся на сайті авіакомпанії та приєднайтеся до бонусної програми, накопичуйте милі й обмінювати їх на знижки.
Компенсація
Якщо рейс затримали, перенесли або скасували з вини авіакомпанії, пасажир має право на компенсацію. Ситуація може статися завчасно або впритул до дати вильоту, від цього залежать умови компенсації.
Якщо скасування або перенесення рейсу сталося за 14 днів до вильоту, пасажиру повинен надійти лист від авіакомпанії. Перевізники пропонують відшкодувати повну вартість квитка або вибрати квиток на інший рейс безкоштовно.
Якщо рейс затримали/скасували/перенесли менше, ніж за 2 тижні до вильоту, можна отримати компенсацію. Сума та ймовірність виплати залежить від:
-
Країни реєстрації авіакомпанії.
-
Країни вильоту рейсу.
-
Причини перенесення/затримки/скасування рейсу.
-
За скільки годин до вильоту сталася затримка або скасування рейсу.
-
Відстані авіамаршруту.
Залежно від дальності перельоту - 1,5 тис км, 1,5-3,5 тис км, 3,5 тис км і більше - можна отримати компенсацію від 250 до 600 євро. Авіакомпанії в ЄС потрапляють під законодавство про захист прав пасажирів і чітко виплачують компенсацію. Пасажир може претендувати на відшкодування, навіть якщо рейс був затриманий понад 6 років тому.